Dr. Öğr. Üyesi Altan Ercan

Dr. Altan Ercan, 1969 yılında doğdu. 1993 yılında Kimya eğitimi alarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisans derecesini 1997,  Doktora derecesini 2003 yılında University of South Florida, Amerika Birleşik Devletleri’nde aldı.  Yüksek lisans ve Doktora çalışmalarını,  Yüksek Öğretim Kurumu’ndan aldığı  bursla ve University of South Florida, Kimya bölümünde asistanlık yaparak tamamladı. Doktara sonrası araştırmaları; 2003-2006 yılları arasında University of Oklahoma Health Sciences Center, Amerika Birlesik Devletleri’nde şeker biyokimyası alanında dünya liderlerinden olan Dr. Christopher M. West ile şeker biyokimyası çalıştı. Ardından Harvard Üniversitesi’nde inflamatuvar artritte dünya liderleri arasında olan Dr. David Lee ile protein şekerlenmesinin bağışıklık sistemi üstündeki etkisini calisti. Bu çalışmalarını insan hastalıkları üzerine yoğunlastırarak devam ettirdi. Harvard Üniversitesi’nde 2007’de post-doktoral fellow olarak başladığı Harvard kariyerini 2015 yılında Asistan Profesör olarak bıraktı.

Dr. Altan Ercan’ın çeşitli kurumlardan alınmış  araştırma desteği, uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 18 tane makalesi ve  yaptığı araştırmalardan dolayı değişik kurumlar tarafından verilmiş ödülleri bulunmaktadır.

Bu ödüller;

1995

Yüksek Lisans ve Doktara Bursu

T.C. Yüksek Öğretim Kurumu

Eğitim

2002

Bilimsel Yayın Ödülü

Chemistry Department, University of South Florida

Araştırma

2005

Seyahat Ödülü

Society of Glycobiology

Araştırma

2010

En İyi Poster Ödülü

Harvard Universitesi, Brigham and Women’s Hospital Biomedical Research Institute Center for Research on Women’s Health and Gender Biology

Araştırma

2011

Kelly Ödülü Çocuk Artrit Araştırması

Arthritis National Research Foundation

Araştırma

2012

En İyi Poster Ödülü, Müsküloskeletal Araştırma, müsküloskeletal Araştırma Merkezi

Brigham and Women’s Hospital Biomedical Research Institute, Harvard Medical School

Araştırma

2012

Kelly Ödülü Çocuk Artrit Araştırması

Arthritis National Research Foundation

Araştırma