AGÜ Biyomühendislik Yüksek Lisans ve Doktora Programı’nın amacı, öğrencilerimize bu alanda gerekli temel bilgileri vermek, deneysel çalışma tasarlama ve gerçekleştirme ile bilgiye ulaşma ve bilimsel sonuçları aktarma becerisi kazandırmak, küresel sorunlara duyarlı bir şekilde, Biyomühendislik alanında en son gelişmelere paralel araştırmalar yapmalarını sağlamaktır. Ayrıca, ülkemiz ve dünyada öncelikli alanlar arasında olan Yaşam Bilimleri ve Biyomühendislik konusunda, uluslararası rekabet düzeyinde araştırmalar yapan, kaliteli bilim insanları yetiştirilmesine tamamı yurtdışı tecrübeli seçkin akademik kadrosu önderliğinde katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

Lisansüstü programlarımızda öğrencilerimiz biyomalzemeler, doku mühendisliği ve yenileyici tıp, ilaç salımı ve hedefleme, kanser genetiği, kök hücre, biyoinformatik, nadir genetik hastalıklar, biyomedikal görüntüleme ve biyosensörler gibi konularda araştırma yapabilirler.

Biyomühendislik Yüksek Lisans ve Doktora Programı, üniversitemiz mühendislik ve temel bilimler bünyesinde bulunan öğretim üyelerimizden oluşmakta,  bu sayede çalışma konularında çeşitlilik ve disiplinlerarası işbirliği sağlanmaktadır.

AGÜ Biyomühendislik Yüksek Lisans ve Doktora Programları’nın eğitim dili %100 İngilizcedir.